Wartości krwi i to wszystko, co ujawniają

Każdy człowiek jest wyjątkowy. W konsekwencji - metabolizm organizmu i jego dieta różnią się w zależności od osoby. Wartości krwi najlepiej odzwierciedlają te czynniki, służą do analizy stanu zdrowia i pozwalają na wyciągnięcie wniosków, np. dotyczących ewentualnych niedoborów lub nadwyżek składników odżywczych.

Jednakże mnogość różnych parametrów krwi jest dla laików trudna do zrozumienia i właściwej interpretacji. Za to dla Metabolic Balance dogłębna analiza krwi jest  niezbędnym narzędziem do przywrócenia równowagi metabolizmu i jej utrzymania.

Cukrzyca - szybko rozpowszechniająca się choroba - trwała poprawa objawów poprzez żywienie

Liczby są alarmujące: na całym świecie na cukrzycę choruje około 415 milionów ludzi (około 8,9 procent całej populacji).
W Polsce dotkniętych jest około 7 milionów ludzi, a trend nadal rośnie.

Ponad 90% pacjentów cierpi na „nabytą” postać cukrzycy (cukrzyca typu 2). Główną tego przyczyną jest niezdrowa dieta, której towarzyszy nadwaga i zbyt mała ilość ruchu.

Za pomocą zdrowej diety dostosowanej do indywidualnego metabolizmu można złagodzić objawy cukrzycy i znacznie zmniejszyć zewnętrzną podaż insuliny.

Cholesterol - punkt wyjścia dla niezbędnych substancji

Cholesterol jest źle rozumianą i niedocenianą substancją.
Wszyscy wiemy, że przy zbyt dużej koncentracji może prowadzić
do miażdżycy (zablokowania naczyń krwionośnych), a tym samym
w dłuższej perspektywie do zawału serca lub udaru.

Jednocześnie jednak cholesterol jest punktem wyjścia dla hormonów, takich, jak hormony płciowe. Cholesterol jest również używany do produkcji kwasów żółciowych potrzebnych do trawienia lipidów (tłuszczów) i witaminy D, znanej jako „hormon słońca”, która jest niezbędna dla organizmu ludzkiego i jest dostarczana organizmowi z jednej strony poprzez pożywienie, a z drugiej poprzez autosyntezę.

Zdrowa dieta ze zbilansowaną podażą głównych składników odżywczych (węglowodany, białko, tłuszcz) utrzymuje równowagę poziomu cholesterolu.

Kwas moczowy - znaczenie w organizmie

Kwas moczowy jest końcowym produktem metabolizmu puryny.
Jest to finalny produkt metaboliczny, którego organizm nie potrzebuje i z tego powodu jest wydalany - głównie przez nerki, ale także przez jelita.

Podwyższony poziom kwasu moczowego (hiperurykemia) we krwi może mieć różne przyczyny:

  • zwiększona podaż puryn poprzez żywność (jelita)
  • niedoczynność tarczycy
  • nadmierna produkcja własna poprzez rozpad lub przebudowę komórek
  • leki (np. przeciwnadciśnieniowe)
  • choroby nerek
  • alkoholizm

Podwyższony poziom kwasu moczowego jest generalnie związany z nadmierną podażą puryn w diecie. Jednak większość kwasu moczowego w organizmie jest spowodowana własnym rozpadem białek z komórek mięśniowych.

W związku z tym konieczne jest dokładne uwzględnienie wartości kwasu moczowego pod kątem wszystkich istotnych czynników. Wówczas można je regulować za pomocą programu metabolicznego opartego na analizie krwi.

Encuentra un asesor en tu zona