Zresetuj swój metabolizm

Czy jesteście gotowi, aby wesprzeć swój metabolizm zdrową dietą
i doświadczyć nowej jakości życia?

Różne czynniki odżywcze (zbyt dużo węglowodanów, zdenaturowana żywność itp.) mogą wypchnąć nasz metabolizm z jego naturalnej równowagi. Jednak dzięki programowi żywieniowemu Metabolic Balance można przywrócić swój metabolizm do pierwotnej, zdrowej pozycji wyjściowej.

Program może nawet spowodować recesję chorób dietozależnych
i - co oczywiste - poprawić jakość życia!
Gdy nie czujemy się zdrowo, dotyka to nie tylko nas, ale i środowisko,
w którym żyjemy.

Czego potrzebuje Twój metabolizm: enzymy i hormony

Metabolizm jest regulowany przez enzymy i hormony, które kontrolują funkcje życiowe. Enzymy działają jak katalizatory, wprawiają w ruch funkcje organizmu i są zaangażowane w procesy przemiany chemicznej. Hormony wytwarzane przez gruczoły Twojego organizmu - takie jak insulina w trzustce - oddziałują bezpośrednio z wieloma układami kontrolnymi i są odpowiedzialne za całe „zarządzanie energią” organizmu.

Aby zachować swoje struktury i funkcje, enzymy i hormony potrzebują materiałów budulcowych, które pozyskują z pożywienia, spożywanego każdego dnia. Jeśli niezbędne składniki odżywcze nie są dostarczane lub są, ale w niewystarczających ilościach, metabolizm może zostać łatwo  zachwiany. A to prowadzi do czegoś więcej niż tylko nadwagi: istnieje wiele chorób metabolicznych, wynikających z zaburzonego metabolizmu, np.: nabyta cukrzyca typu II.

Dlatego właściwa dieta jest podstawowym warunkiem utrzymania równowagi enzymatycznej i hormonalnej. I właśnie w tym miejscu pojawia się spersonalizowany plan żywieniowy Metabolic Balance. Indywidualne zalecenia żywieniowe są opracowywane na podstawie wyników badań krwi i indywidualnych danych, ponieważ każdy z nas to indywiduum z własnymi nawykami żywieniowymi. W ten sposób dostarczasz organizmowi pożywienia, którego ten naprawdę potrzebuje, przywracając równowagę metaboliczną w całkowicie naturalny sposób.

Encuentra un asesor en tu zona